Remis na szczycie!

W ostatnim spotkaniu w sieradzkiej A klasie grupie II spotkały się dwie najlepsze drużyny w tabeli. W przeniesionym z 12 kolejki meczu Tęcza Brodnia podejmowała na boisku w Sieradzu drużynę TS Janiszewice. Przed meczem wiadomo było, że obie drużyny pozostaną na swoich miejscach w tabeli bez względu na końcowy rezultat. Mecz obfitował w dużo walki, szczególnie w środkowej części boiska. Widać było, że obie ekipy nastawione były przede wszystkim na grę obronna i nie stracenie gola. W pierwszej połowie okazji bramkowych po jednej jak i drugiej stronie było jak na lekarstwo. Goście groźni byli ze stałych fragmentów gry w których mieli wyraźną przewagę wzrostową. Tęcza natomiast starała się grać kombinacyjnie jednak ataki rozbijane były przez obrońców TSJ. Jedna stu procentowa okazja po której można było otworzyć wynik meczu to ok 35 minuty kiedy do zagranej piłki wzdłuż bramki nie zdążyło z dostawieniem nogi kilku zawodników Brodni. Druga połowa nieco lepsza w ofensywie dla Tęczy. Kilka dogodnych okazji w tym dwie naprawdę super do zdobycia gola, jednak w tym meczu piłka nie znalazła drogi do siatki gości. Po raz pierwszy w rundzie kończymy mecz z liczba zero po stronie strzelonych bramek. Goście również mieli swoją sytuację sam na sam. W bramce bardzo dobrze zachował się Michał Jakóbczak nie dając się pokonać. Po meczu można było powiedzieć, ze na polu bitwy pozostało dwóch rannych, lepsze to niż jeden zabity. Tęcza utrzymała przewagę 5 punktów nad TSJ, a nad trzecim LZS Rębieskie 9 oczek. W rundzie jesiennej zdobyliśmy 85 goli, straciliśmy 8 goli. W 8 spotkaniach nie straciliśmy gola. W jednym meczu straciliśmy najwięcej 2 gole. Najwyższa wygrana w jednym meczu to 10:0.

Kadra na mecz z TSJ: Jakóbczak - Dobrowolski, Bogulak, Plusiewicz, Kubiak - Strzeszewski, Kopa, Kieraś Damian, Kieraś Sebastian, Piekarski - Janik.

Rezerwowi : Malinowski, Mielczarek, Matusiak, Waga, Nastarowicz, Olejnik.

Trener: Mariusz Gałąj, Kierownik: Paweł Marcinaik, Masażysta: Krzysztof Lider

Przed przerwą zimową czeka nas jeszcze turniej halowy w Buczku, 9 grudnia 2017r.