Czarni o jednego gola lepsi od Tęczy!

W hitowym spotkaniu 13 kolejki w sieradzkiej klasie okręgowej lider Czarni Rząśnia pokonał na własnym boisku beniaminka Tęczę Brodnia 2:1. Do przerwy wynik był bezbramkowy.

Obiekt w Rząśni to zdecydowanie najlepsze boisko jakimi dysponują kluby z całej ligi. Murawa boiska i zaplecze socjalne jest na fantastycznym poziomie. Tym bardziej miło i fajniej jest grać na obiektach z prawdziwego zdarzenia.

Tęcza do spotkania z Czarnymi przystąpiła w optymalnym składzie na ten dzień. Z różnych przyczyn trener nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Pierwsza część gry to przede wszystkim dużo walki i twardej gry z obu stron. Sytuacji pod bramką jednych jak i drugich było jak na lekarstwo. Choć trzeba wspomnieć o poprzeczce z początku meczu po strzale pomocnika Tęczy oraz dobrej obronie bramkarza gospodarzy którego uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Piotr Janik mający za sobą występy w Czarnych. Bramkarz Tęczy też dwukrotnie popisał się skuteczną interwencją po strzałach gospodarzy.

Druga połowa to już zupełnie inna gra z obu stron. Gospodarze zdecydowanie ruszyli do przodu i przejęli inicjatywę czego efektem był gol w 51 minucie. Szybie prowadzenie nie podcięło skrzydeł graczom Tęczy i po 5 minutach był już remis. Gola zdobył Igor Szczepaniak. Niestety Czarni również nie załamali się po utracie prowadzenia i w 61 minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Do końca meczu emocji nie brakowało. Zawodnicy Tęczy dążyli do wyrównania, jednak po raz kolejny poprzeczka pomogła gospodarzom. W końcówce Tęcza zupełnie się odkryła stawiając wszystko na jedną szalę, jednak szczęście w tym dniu sprzyjało zawodnikom i drużynie miejscowych.

Pomimo porażki z liderem pozostawiamy po sobie dobre piłkarskie wrażenie. Jako beniaminek postawiliśmy się po raz kolejny liderowi tabeli i niewiele brakowało abyśmy odnieśli kolejny sukces sportowy. Gratulacje dla zwycięskiej drużyny Czarnych Rząśnia.