Kolejne wysokie zwycięstwo Tęczy Brodnia!!!

Kolejne wysokie zwycięstwo  Tęczy Brodnia!!!

W piątej serii spotkań sieradzkiej klasy okręgowej na stadion w Buczku zawitała drużyna KS Karsznice. Zawodnicy Tęczy Brodnia znali przeciwnika dość dobrze, nie tak dawno oba zespoły mierzyły swoje siły w rozgrywkach o szczebel niżej. Choć od tamtej pory w składach drużyn zaszło kilka zmian personalnych nie mniej jednak kręgosłupy pozostały te same.

W składzie wyjściowym Tęczy nie zobaczyliśmy zmian w porównaniu z wygranym meczem derbowym przed tygodniem. Na murawę od początku wybiegła ta sama jedenastka zawodników w myśl zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia. W 20 minucie uraz mięśniowy nie pozwolił kontynuować gry Wiktorowi Tylczyńskiemu i trener Mariusz Gałaj zmuszony był dokonać pierwszej zmiany. Na boisko wszedł Igor Szczepaniak. W pierwszej połowie nie za wiele się działo na boisku, obydwie drużyny grały jakby na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Brakowało składnych akcji i celnych podań. Stwarzane sytuacje najczęściej kończyły się strzałem obok bramki przeciwnika. W ostatniej minucie pierwszej połowy goście z Karsznic otrzymali szansę na zdobycie gola. Otóż w polu karnym padł faulowany gracz KS-u i sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki. Szansę wykorzystał doświadczony Krzysztof Cichosz i goście cieszyli się z prowadzenia w przerwie meczu. Ciekawostką jest fakt, iż na sześć straconych w tym sezonie bramek przez drużynę Tęczy aż cztery z nich zostały zdobyte przez przeciwnika w samej końcówce pierwszej połowy. Czy to jakieś fatum ciąży na zawodnikach Tęczy? Trzeba z tym skończyć w kolejnym meczu!

Po przerwie, gracze Tęczy odważniej ruszyli na swojego rywala, ciągle brakowało nieco spokoju i dokładności. Kulminacyjny moment przyszedł w 67 minucie, kiedy dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Piotr Janik. Zawodnicy Tęczy po tym golu ruszyli na przeciwnika z prędkością i siłą pociągu InterCity. Konsekwencją zrywu były gole Dawida Różyckiego 73 minuta i Błażeja Wagi 76 minuta oraz 82 minuta Jakuba Kopy. W kwadrans meczu zawodnicy KS Karsznice przyjęli cztery ciosy po których nie byli w stanie już się podnieść. Stara lokomotywa z dworca z Karsznic nie była w stanie dorównać nowiutkiemu i rozpędzonemu pociągowi z zawodnikami Tęczy! Kropkę nad "i" w 90 minucie postawił Dominik Matusiak który dobił rywala zdobywając piątego gola w meczu.

Efektowne zwycięstwo nad kolejnym rywalem stało się faktem. Choć od początku mecz nie układał się po myśli zawodników i trenera to jednak w kluczowym momencie gra trafiła na właściwe tory i tryby zaczęły się zazębiać co uruchomiło lawinę problemów drużyny KS Karsznice ich skład zaczął spowalniać i zacierać się.

Kadra Tęczy: Klewin - Cieplucha(Krakowski), Mielczarek, Bogulak(Kubiak), Faryś - Kopa, Kieraś Damian(Różycki), Gabalak, Tylczyński(Szczepaniak) - Waga(Sabela), Janik(Matusiak) oraz rezerwowy bramkarz Jakóbczak.

Trener Mariusz Gałąj, Kierownik Paweł Marciniak, Fizjoterapeuta Krzysztof Lider.

Sponsorzy: Gmina Buczek sponsor strategiczny

Alter Boby suplementy diety, odżywki