Tęcza pokazała charakter!!!

Fantastyczny gol zdobyty przez Michała Kubiaka w 94 minucie meczu z Jutrzenką Warta dał remis Tęczy Brodnia, remis na który zawodnicy zasłużyli swoją postawą w trakcie całego spotkania. Pomimo ponad 3 miesięcy jakie zostały do sylwestra to obrońca Tęczy Michał Kubiak już odpalił petardę w meczu z Juve! W ostatniej akcji meczu huknął z woleja z ok 20 metra od bramki po czym piłka osiągnęła niezwykłą parabolę lotu następnie zatrzepotała w siatce gospodarzy. Sędzia zakończył mecz! Nadmienić należy, ze Michał Kubiak ma patent na zdobywanie goli na boisku w Warcie. Nie tak dawno w spotkaniu pucharowym również zdobył gola na 2:1 po równie efektownym strzale, a po chwili o centymetry piłka minęła poprzeczkę bramki Juve również po strzale Michała i to znowu w samej końcówce meczu, o mały włos doprowadził by do dogrywki w tamtym pucharowym meczu. Brawo Michał!

Jadąc na mecz do Warty zawodnicy Tęczy spodziewali się trudnego spotkania. Szanowaliśmy przeciwnika, wszak to rywal z górnej półki w lidze i uznana firma w okręgu sieradzkim a nawet woj. łódzkim z licznymi sukcesami na koncie. Grać przeciwko tak uznanej drużynie to super sprawa. Stadion w Warcie również należy do najładniejszych w lidze i sama płyta boiska jest perfekcyjna. Z respektem ale z odwagą i chęcią podjęcia walki wybiegli gracze na murawę. Pierwsze minuty nieco nerwowe, ale z upływem czasu coraz więcej pewności siebie i wiary we własne umiejętności pokazywali zawodnicy Tęczy grając jak równy z równym przeciwko Juve. Efektem odważnej i dokładnej gry był faul w polu karnym który popełnił obrońca gospodarzy i rzut karny dla Tęczy. Tym razem szczęście nie dopisało i bramkarz Jutrzenki wyczuł zamiary strzelającego broniąc uderzenie. Nie podłamało to zawodników Tęczy i nadal dzielnie stawiali czoła swoim przeciwnikom. Nadmienić należy iż w meczu iskrzyło pomiędzy zawodnikami obydwu drużyn, ostro grający gospodarze, czasami nawet brutalnie pokazywali, że zawodnikom Tęczy nie będzie łatwo dotrwać do końca bez siniaków i stłuczeń. Ale taka jest piłka, sport kontaktowy dla prawdziwych twardzieli.

Druga połowa to skomasowane ataki Juve, które za wszelką cenę chciało odnieść zwycięstwo. Mądra i rozważna gra obronna przynosiła skutek przez pełne 90 minut, kiedy to gospodarze dopięli swego i zdobyli prowadzenie w meczu. Tęcza również miała swoje okazje, jednak kończyły się one bez efektu okraszonego golem. W końcu nadeszła 94 minuta, ostatnia z doliczonego czasu gry kiedy to piłka odnalazła właściwą drogę do bramki Juve.

Wspaniała historia została stworzona na stadionie  w Warcie w to niedzielne popołudnie, mecz pełen emocji, trzymający w napięciu do końcowego gwizdka. Taką grę i takie zaangażowanie chcemy oglądać w wykonaniu zawodników Tęczy Brodnia!!!

Skład Tęczy: Klewin - Cieplucha, Faryś, Gabalak, Kubiak - Różycki (18min. Kieraś Damian), Kopa, Szczepaniak (61min.Głowiński), Kieraś Sebastian - Waga (67min. Janik), Tylczyński (80min. Sabela). Trener Mariusz Gałaj, kierownik Paweł Marciniak, fizjoterapeuta Krzysztof Lider.

AN-JAR przewozy autokarowe i busem

W poprzednich kolejkach Tęcza zremisowała u siebie z MLKS Konopnica 3:3(7 kolejka), oraz zanotowała porażkę z Piastem Błaszki na wyjeździe 4:1(6 kolejka). Obecnie zajmujemy 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów, do rozegrania w rundzie jesiennej pozostało 7 kolejek. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecze Tęczy na stadion Gminny w Buczku a także na mecze wyjazdowe.