Waleczna Tęcza!!!

W ciągu zaledwie 8 dni rozegrano 3 kolejki w sieradzkiej klasie Okręgowej. Po raz drugi na boisku w Buczku zawodnicy Tęczy występowali w roli gospodarza zawodów. Tym razem podejmowali zespół Unii Sulmierzyce, a więc solidną ekipę która co sezon plasuje się na wysokim miejscu w tabeli.

Trener Tęczy Mariusz Gałąj dokonał jednej wymuszonej zmiany w porównaniu do meczu z środy kiedy to prowadzony przez niego zespół pokonał LKS Zapole. Do składu wskoczył obrońca Łukasz Mielczarek zastępując chwilowo niedysponowanego Piotra Janika, który wyszedł od początku drugiej połowy. A więc skład wyjściowy prezentował się następująco: Klewin - Kubiak, Cieplucha, Mielczarek, Faryś - Kopa, Tylczyński, Kieraś Damian, Szczepaniak - Waga, Gabalak.

Mecz rozpoczął się obiecująco dla Tęczy. Już w 9 minucie Przemysław Gabalak skierował piłkę do bramki przeciwnika płaskim strzałem tuż przy słupku. Pomimo rozpaczliwej interwencji brakarz Unii nie sięgnął piłki. Rozpoczęcie marzenie. Prowadzenie w meczu uskrzydliło zawodników gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą chcieli podwyższyć wynik spotkania. Jednak piłka nie znalazła więcej drogi do bramki. Goście nastawili się na kontry i szukali okazji po stałych fragmentach gry o czym trener uczulał zawodników Tęczy. Po jednym z rzutów wolnych doprowadzili do remisu, była to 42 minuta meczu.

Po zmianie stron zawodnicy Tęczy nadal starali się atakować bramkę rywala i ponownie chcieli objąć prowadzenie w meczu. W końcu dopięli swego i w 70 minucie po strzale Wiktora Tylczyńskiego ponownie wyszli na prowadzenie którego nie oddali do końcowego gwizdka. Okazji na podwyższenie wyniku było jeszcze kilka, jednak najważniejsze iż końcowy rezultat był korzystny dla Tęczy. Trener w trakcie drugiej połowy dokonał pięciu zmian zawodników i tak z ławki rezerwowych wszedł wcześniej wspomniany Piotr Janik  a także Michał Bogulak, Dominik Matusiak, Kacper Krakowski oraz Dawid Olejnik.

Przed meczem miał miejsc miły akcent dla zawodników i Klubu Tęczy Brodnia. Mianowicie  za wygranie rozgrywek A klasy na ręce prezesa Jarosława Filipczaka i kapitana Łukasza Mielczarka prezes OZPN w Sieradzu Jan Łochowski wręczył okazały puchar, życząc dalszych sportowych sukcesów.

Kolejne spotkanie jakie rozegrają zawodnicy Tęczy Brodnia to mecz derbowy z MULKS Łask. Początek konfrontacji zaplanowano na niedzielę 26 sierpień o godz. 17.00 stadion CSiR Łask.

Sponsorzy Tęczy:

Gmina Buczek - sponsor strategiczny

AlterBody suplementy diety, odżywki i akcesoria treningowe

Szczupak&Szczupak myjnia samochodowa Łask

Olimp firma pogrzebowa

AutoBoss Kacperski mechanika samochodowa

AnJar przewozy busem

Auto Komis HIT

LU-PARTS części BMW Łask

NIGHT DRIVER TAXI Łask

Travelshops Łask wycieczki krajowe i zagraniczne

RAFKO narzędzia warsztatowe i dla domu, klimatyzacje