Wyszarpane zwycięstwo Tęczy w Ruścu!

Drużyna Tęczy Brodnia gościła na stadionie Hetmana Rusiec w 21 kolejce spotkań. Pomimo tego, że zawodnicy miejscowych nie zdobyli jeszcze punktu tej wiosny spotkanie obu drużyn zapowiadało się ciekawie. Specyficzne boisko w Ruścu sprzyjało drużynie gospodarzy. Dość mały plac gry a przede wszystkim wąski nie ułatwiał graczom Tęczy rozgrywania akcji. Przyzwyczajeni do ogromnej i równej płyty boiska w Buczku gracze Tęczy nagle muszą przestawić się na zupełnie inne specyficzne obiekty drużyn z którymi grają na wyjeździe.  Trzeba jednak radzić sobie w każdych warunkach aby osiągnąć zamierzony cel i sukces. W Ruścu niby wszystko było dobrze, osiągana przewaga z każdą minutą gry, koniec pierwszego kwadransa i prowadzenie 1 do 0. Za niespełna 10 minut podwyższenie wyniku. Kolejne gole wydawały się kwestią czasu. Nagle rywalom przytrafił się rzut z autu na wysokości pola karnego. Do piłki podbiegł rosły zawodnik Hetmana, rzucił piłkę w pole karne Tęczy z siłą Dawida który powalił Goliata. Zamieszanie w polu karnym i gospodarze zdobywają kontaktowego gola. Po kilku minutach jest remis. Sędzia odgwizdał kontrowersyjny rzut pośredni na wysokości 15 metra przed bramką Tęczy po tym jak zinterpretował zagranie zawodnika gości zza własnej połowy w kierunku bramki jako podanie do bramkarza. Hetman wykorzystał tę szanse i doprowadził do remisu. Cała sytuacja tylko rozsierdziła zawodników Tęczy i po dwóch minutach strzałem z rzutu wolnego Tęcza wyszła na prowadzenie po raz kolejny.

Po zmianie stron, Tęcza nadal była stroną przeważającą, gospodarze mądrze jednak radzili sobie w obronie i czasami dopisywało im szczęście. Trzeba pochwalić drużynę Hetmana, że postawili twarde warunki zespołowi Tęczy i przez cały mecz dążyli do osiągnięcia korzystnego rezultatu. W szeregach drużyny Tęczy są jednak zawodnicy którzy w odpowiednich momentach meczu potrafią wziąć ciężar gry na siebie i odpowiedzialność za wynik. Inni zawodnicy wzajemnie się uzupełniają i asekurują dzięki czemu korzystny rezultat i trzy punkty po raz kolejny zostały dopisane na konto lidera rozgrywek.

Skład Tęczy: Smolarek, Mielczarek, Bogulak, Plusiewicz, Kubiak, Kopa, Piekarski, Kieraś Sebastian, Olejnik, Janik, Filipczak oraz Malinowski, Matusiak, Nastarowicz, Waga, Sabela, Kieraś Damian.

Trener Mariusz Gałaj, Kierownik Paweł Marciniak, Fizioterapeuta Krzysztof Lider.

Sponsor Główny: Gmina Buczek

Pozostali sponsorzy:

ANJAR przewozy, transport busem i autokarem

RAFKO narzędzia i wyposażenie warsztatów a także gospodarstw domowych

Szczupak&Szczupak myjnia samochodowa

OLIMP usługi pogrzebowe

CUK Ubezpieczenia OC/AC oraz majątkowe

AUTO BOSS mechanika pojazdowa

Auto Komis HIT

LU-PARTS części BMW

PPHU DREAM producent konfekcji damskiej

Serdecznie dziękujemy w imieniu Zarządu i zawodników za okazane wsparcie!!!