Zwycięstwo Teczy w Derbach!

Mecze derbowe obfitują i dostarczają zawodnikom jak i kibicom wiele emocji. Nie inaczej było tym razem. Na boisku w Ostrowie zespół Rokity Rokitnica podejmował Tęczę Brodnia. Dla kilku zawodników był to pojedynek szczególny ponieważ w przeszłości reprezentowali barwy obydwu drużyn. W powietrzu wisiał więc duch walki i u wszystkich widać było wielką ochotę do gry.

Płyta boiska w Ostrowie nie doszła jeszcze do super stanu po okresie zimowym. Mnóstwo nierówności dawało nieco przewagę drużynie która ma zamiar się bronić i czyhać na ataki z kontr. Takie założenie taktyczne od samego początku było widać u zawodników Rokity. wszak liderowi Tęczy nie przystoi aby nie atakować. Ciężko jednak było konstruować składne akcje, dużą uwagę trzeba było poświęcać na dokładne przyjęcie i prowadzenie piłki. Walki nie można było odmówić nikomu, ostrej gry ze strony gospodarzy również. Sędzia główny zawodów również mógł lepiej zachować się w kilku momentach meczu i podjąć nieco inne decyzje.

W końcowym podsumowaniu to jednak Tęcza okazała się lepszym zespołem w tym meczu i wywiozła cenne punkty z gorącego terenu. Tym samym nadal jesteśmy niepokonanie w rundzie wiosennej, ba nie straciliśmy jeszcze punktów. Nie pozostaje nic innego jak podtrzymać prawo serii w kolejnym meczu rozgrywanym w roli gospodarza na stadionie w Buczku w sobotę 14.04.2018r o godz. 15.30 z drużyną Amatorów Zapolice.